Екструдований пінополістирол — властивості і технічні характеристики

Екструдований пінополістирол — властивості і технічні характеристики

 
Экструдированному пінополістиролу (ЕПП) вже більше шістдесяти років. Це свого роду новаторство у сфері будівельних матеріалів. ЕПП являє собою пластик відрізняється рівномірним розташуванням невеликих осередків. Його виготовляють при високому тиску шляхом перемішування полістиролу і агентів для спінювання. Після завершення змішування готову масу поміщають в екструдер. В результаті утворюються прозорі листи пластику. Власне, після того, як їх просушують, матеріал повністю готовий до застосування. Унікальні характеристики екструдованого пінополістиролу пояснюються особливостями виробництва: він не тільки дуже міцна, але і має чудові теплоізоляційні властивості.
Матеріал чимось схожий на пінопласт зважаючи на єдиних «родинних коренів». Але от у плані функціональності він багаторазово перевершує його. Зрозуміло, що головною причиною такої разючої відмінності полягає саме в технології виробництва. Адже той же пінопласт при цьому не потрапляє в екструдер, а ЕПП ще як попаде! Подібна особливість наділяє матеріал абсолютно новими якостями.
Як це ні дивно, але ЕПП має настільки незвичайним тандемом якостей, що навіть років десять тому люди про них і мріяти не могли.
Матеріал повністю безпечний для людського організму.
Водопоглинання майже не присутня. Приміром, якщо плиту цілком помістити у воду, то воно триватиме всього десять днів. Зважаючи на те, що осередки герметичні, рідина просто нездатна проникнути всередину ні в якому стані. Вона може заповнити тільки ті стільники, які розташовані збоку.
Матеріал дуже стійкий до морозу і нездатний гнити.
Він вкрай погано проводить тепло (набагато гірше, ніж інші ізолюючі конкуренти).
Стійкість до стиснення, незалежно від зовнішніх подразників.
ЕПП не еластичний і крихкий, особливо якщо порівнювати з традиційним пінополістиролом.
Нарешті, він добре пропускає світло.
Його можна використовувати в умовах вітчизняного клімату. Він дуже стійкий до морозів, зважаючи чого гниття виключається як таке.
Плити з нього на третину тонше, ніж плити з простого пінополістиролу або тієї ж мінеральної вати.
ЕПП можна зберігати навіть на вулиці, на відкритому просторі, адже температурні перепади йому байдуже.
Він абсолютно чистим в екологічному плані.
ЕПП довговічний, він здатний відмінно прослужити вам протягом п'ятдесяти років.
Використовуючи цей матеріал, ви легко обійдетеся без додаткового захисту або ж ізоляції.
Монтаж відрізняється зручністю і простотою.
Відносно низька вартість. Придбати його зможе будь-який з нас.
Інші характеристики екструдованого пінополістиролу.
Якщо говорити про сфери застосування матеріалу, то вони безпосередньо будуть залежати від його особливостей. Тим не менш, такі плити можна використовувати в багатьох сферах:
Вони може виконувати дві функції одночасно: будматеріалу та ізоляції. З цією метою його застосовують у фундаментах, покрівлі і так далі.
Його також можна використовувати замість скла як у простих вікнах, так і в душових кабінках або ж, приміром, у теплицях.
У ролі чудового термоізолюючого матеріалу.
Як поліфункціональний утеплювач. Якщо говорити про будівництво, то він може послужити там для відмінної стійкості покриття до різного роду спотворень. Більш того, ЕПП перешкоджає промерзання землі.
За допомогою матеріалу можна споруджувати різні огороджувальні споруди, оскільки він несприйнятливий до температурних перепадів.
Крім того, ЕПП широко використовується в приватному або промисловому будівництві, у виробництві холодильного обладнання та різного роду магістралей.
Рубрики: