Правильна шпаклівка стін своїми руками

Правильна шпаклівка стін своїми руками

 
Шпаклівка необхідна для додання стіні максимально можливої гладкості, так як навіть після штукатурки стіна буде трохи шорсткою, не кажучи вже про простий бетонної поверхні. Само собою, треба шпаклювати і після зняття старих шпалер.
Перед тим, як шпаклювати стіни, треба провести грунтовку, тобто обробити стіну грунтовкою. При необхідності рекомендуємо перед виконанням робіт по шпаклівці зробити звукоізоляцію стін у вашій квартирі що позбавить вас надалі від стороннього шуму.
Акрилова хороша для шпаклівки під фарбування, гіпсову використовують під обклеювання шпалер. Ще є модифікації шпаклівок, наприклад, для вологих приміщень (ванна кімната), морозостійка (для промерзають взимку стін).
Для перемішування сухої суміші зручно використовувати дриль і спеціальний віночок. Заважати треба на малих обертах – шпаклівка буде без грудочок і правильної консистенції.
З інструменту для робіт потрібно всього нічого: шпателі (великий і маленький), кельма або щось інше для накладання суміші на шпатель, терка для закріплення наждачки, якою буде затиратися прошпаклеванная стіна.
Витрата шпаклівки можна приблизно прикинути, вважаючи площа стін, а також кількість шарів. Якщо стіна після штукатурки, може вистачити і одного шару, якщо ні, то може знадобитися два-три шари для усунення нерівностей. Особливо важливо ретельно вирівняти стіну при шпаклюванні під фарбування.
Як правильно шпаклювати, так щоб потім не довелося когось кликати на допомогу, кожен визначає сам, в процесі роботи. Головне, не поспішати, спочатку варто розводити невелику кількість суміші, так як вона може затвердіти через певний час, і тренуватися з малою кількістю суміші на невеликій ділянці стіни.
Для новачків оздоблювальних робіт не завадить добре бічне освітлення, подсвечивающее всі нерівності поверхні. У цих цілях можна використовувати звичайний патрон з лампочкою, повісивши його краю стіни і направивши світло вздовж неї.
Шпаклювати стіни треба починати з однієї сторони стіни і потроху рухатися до іншого. Сам процес шпаклівки стін своїми руками представляє «розмазування» готової суміші по стіні, от тільки треба розмазати дуже рівно. На початку з відерця з шпаклівкою беремо трохи суміші кельмою або маленьким шпателем і накладаємо на поверхню великого шпателя.
Підносимо великий шпатель до стіни і починаємо викладати суміш на стіну, шпатель в цей час утворює зі стіною кут градусів двадцять-тридцять. З невеликим тиском рухаємо шпатель, завдаючи шпаклівку на стіну. Незабаром після нанесення шпаклівки, вона може почати підтікати, в такому випадку треба знову провести шпателем по цьому місцю.
Рухи шпателем повинні бути діагональними, так краще лягає шпаклівка, але нічого страшного, якщо відразу не вийде саме так, можна накладати шпаклівку і зверху вниз і в сторони, головне, щоб працювати було зручно.
Починати краще всього з лівого краю стіни і вести в праву сторону. Бажано наступний мазок починати поруч з попереднім і намагатися його «дотягнути» до вже накладеного шару, зробити «внахлест» – це допоможе уникнути горбів і переходів. Після нанесення першого шару не варто сумувати при вигляді смуг від шпателя, уникнути цього важко навіть досвідченим майстрам, якщо смуги слабо видно – вони затрутся після висихання наждачкою, а якщо стіна ще кривувата – значить після висихання треба нанести ще один шар шпаклівки.
Для нанесення шпаклівки на кут продається кутовий шпатель, або можна і без нього, але тоді варто в кути нанести шар шпаклівки товстіший – після засихання легше буде зробити прямий кут за допомогою «затирання».
Рубрики: