Виконуємо суху стяжку підлоги своїми руками

Виконуємо суху стяжку підлоги своїми руками

 
Спорудження підлоги зазвичай проводиться в кінці ремонту, в одному з минулих уроків ми розповідали вам, як зробити теплий водяна підлога, зараз же поговоримо про його стяжці. 
Перший варіант — це бетонна заливка по плитам перекриття. Трудомісткий процес, як правило, розтягується на багато днів. Тому все частіше в будівництво впроваджується друга технологія. З'явилися нові матеріали, роблять суху стяжку більш привабливою.
Загальний принцип цього методу полягає у наступному. На лаги або на перекриття укладають один шар гранульованої засипки, а після чого укладається листовий матеріал.
По-перше, її можна виконати самостійно, а для створення бетонної, доведеться викликати фахівців. Вона робиться поступово, а мокру потрібно робити в один етап, тому що цементний розчин буде застигати.
По-друге, як би ідеально не була виконана мокра стяжка, доведеться, хоча б місяць чекати її просушування. Суха стяжка цього не вимагає. Після її укладання, підлогу можна експлуатувати.
По-третє, при сухій стяжці підлоги зазвичай вирівнюються керамзитом, тому не варто витрачатися на "теплі підлоги". Бетонні підлоги будуть холодними.
По-четверте, суха стяжка підлоги своїми руками дозволяє ізолювати звук. Сипка засипання і демпферна стрічка (виготовляється зі спіненого поліетилену), яка прокладається (між стіною і стяжкою) по кімнатному периметру, володіють звукоізоляційними властивостями.
Підготовка поверхні Видаляється старе покриття, всі зазори (щілини) закладаються цементно-піщаним розчином, а потім підлогу очищається від сміття.
На підставу підлоги укладають паровлагоізоляціонний шар (пергамін або поліетиленова плівка). Плівка кладеться внапуск із сусідніми смугами (перекриття 15-25 см). Максимальна висота такої плівки становить, як правило, 6 див.
Зазвичай для бетонних підлог застосовують плівку, товщина якої 200-250 мкм, а для дерев'яного перекриття використовують пергамін або папір, що володіє бітумним просоченням. Можна придбати і спеціальні ізоляційні матеріали. Ізоляційний шар захищає шар засипки від розбухання, що неминуче відбудеться за будь-якої протікання.
Звукоізоляція по периметру Між стінами приміщення і сухою стяжкою слід залишити невеликий 10-міліметровий проміжок. По всій кромці підлоги укладається звукоізоляційна стрічка. 
Мало того, що подібний зазор захищає від звуку, він ще не дозволяє чистій підлозі скривитися від нагрівання.
При сухий стяжки підлоги своїми руками використовуються сипучі неорганічні матеріали. Це можуть бути дрібнозернисті шлаки або відходи виробництва керамзитового. 
Ці матеріали, створюючи рівну поверхню і відмінно тримають тепло, погано проводять звук. Крім того, вони легкі, володіють малою осадкою і не горять.
Товщина засыпочного шару залежить від нерівностей на підставі статі. Природно, чим їх більше, тим товщі повинен бути шар засипки. А треба ще враховувати прокладені комунікації. Тому товщина сухої засипки зазвичай становить 3-6 див.
Все це стосується старих будинків. А в новобудовах основу підлоги буває достатньо рівним. Тому тут досить буде щільно укласти плити з екструзійного пінополістиролу по всій поверхні підлоги. До речі, цей матеріал володіє хорошими звуко - і теплоізоляційними властивостями.
Рубрики: