Як правильно штукатурити укоси своїми руками

Як правильно штукатурити укоси своїми руками

 
Багато вважають, що штукатурка укосів може тільки зменшити їх площа. Насправді це не так, тобто, не зовсім так. Так, вона трохи зменшується, але разом з тим зникають порожнечі навколо рами. Це особливо актуально у випадку цегляних будинків. Так що запасаємося інструментами і штукатуркою, тому що нам доведеться штукатурка укосів своїми руками.
Видимі щілини між вікном і стіною необхідно закрити ще до того, як приступити безпосередньо до штукатурці. Для цього існує безліч матеріалів — від монтажної піни до звичайного моху. Вибирайте підходящий варіант.
Отже, заливаємо матеріалом зазори і акуратно забиваємо їх за допомогою паклі. Бажано до цього трохи розклинити раму, щоб згодом не деформувалася. При роботі пам'ятайте, що потрібно залишити невелику виїмку (близько двох сантиметрів), куди буде заливатися розчин штукатурки. Ще один момент: до початку робіт бажано зняти підвіконня, так підсумкова геометрія отвору буде значно краще.
І, нарешті, останній, але один з найважливіших кроків — очищення. Ніяких залишків попереднього покриття залишитися не повинно, так як штукатурка з-за цього просто відвалиться. Також необхідно порізати сокирою великі виступи, особливо при великих нерівностях встановлюємо армовану сітку.
Штукатурка укосів своїми руками починається тоді, коли всі раніше описані процедури вже зроблені. Але при цьому є один важливий момент: освітлення. Адже збільшивши товщину стін, ми тим самим створимо якусь подобу труби і світло, що проходить крізь неї, буде не повністю освітлювати приміщення. Саме тому укоси повинні бути під кутом приблизно в 90 градусів, їх ще називають «кутами світанку».
Для цього етапу нам знадобиться кутомір. За допомогою такого пристрою ми проводимо лінію в напрямку від віконної рами таким чином, щоб кожні десять сантиметрів вона відхилялася від курсу на один сантиметр.
Приміром, якщо стіна буде товщиною в 20 сантиметрів, то лінія буде відведена на 2 сантиметри. При цьому обидві горизонтальні площини повинні утворювати з вікном прямий кут.
Спочатку ми обладнаємо спеціальні обмежувачі, які призначені для того, щоб поверхня стіни відповідала зазначеній раніше лінії. Це будуть три смужки фанери, зафіксовані навколо вікна. Для установки вертикальних смужок можна використовувати схил, а для горизонтальній — рівень.
Після цього фіксуємо профілі маячків невеликою кількістю штукатурки, яку потрібно накидати у центрі бічних поверхонь. До речі, тут можна застосувати й алебастр, але швидкість його висихання досить висока.
Рубрики: